VOXEL: Taková popová písnička už v Čechách dlouho chyběla!

Je tu nový český zpěvák, který si říká VOXEL. Slyšeli jste už o něm někdy? Já ne a rozhodl jsem se zkoumat podrobněji. Nadchla mě totiž nová skladba "V Síti", ke které aktuálně zpěvák točí klip. V klipu se objeví i Ben Cristovao. (Píseň "V Síti" si můžete pustit ve spodní části článku.)
 
Na VOXELovo facebook profilu jsem našel zajímavý životopis, který vás pobaví i dokonale seznámí s tímto nadějným zpěvákem. (VOXEL facebook)
 
Jeho pseudonym sice tvoří sloučenina latinského výrazu pro hlas a název hlásky počátečního písmena zpěvákova příjmení, ale hlasový projev není to jediné, čím (se) devatenáctiletý Voxel baví. Je to hráč! Výčet hudebních nástrojů, které ovládá, by s přehledem vydal na malý orchestr a zahrává si i se svým hlasem, který pomocí nejrůznějších modulačních efektů mění k nepoznání. A taky dost paří. Na počítači, playstationu i xboxu. Což je další důvod, proč si říká právě Voxel.
 
Narodil se 22. července 1992 v Čeladné a o tom, co z něj bude, měl poměrně brzo jasnou představu. Už v prvním levelu se projevoval hlasitým pískání (na příčnou flétnu), jež přerušila až klávesová zkratka a následný upgrade na tetin klavír. Ve třinácti letech přišel první restart - založení punkrockové skupiny Burnout, jež provázelo několik aktualizací mající za následek proměnu nadějného klavíristy v extrovertního zpěváka s elektrickou kytarou zavěšenou okolo krku. S tím souvisela i změna uživatelského prostředí, lidovou školu umění vystřídaly prázdné sály, všudypřítomné nedopalky, pivo a víra v nesmrtelnost punku.

V sedmnácti letech přišel další reload - nabídka na natočení sólového alba, která měla za následek nucený delete kapely. Z nahrávání desky nakonec sešlo, ale Voxel se díky němu seznámil s Daliborem Cidlinským Jr. Ten nejenže se pod zpěvákův debut podepsal jako producent, ale sdílel jeho nahrávky s majitelem vydavatelství Championship Music Lukášem Rychtaříkem a oslovil ke spolupráci Xindla X. "To se mi líbí!", zaznělo jednohlasně. A vidina Voxelova debutu, slibujícího novou verzi mainstreamu s undergroundovým nadhledem, začala dostávat reálnou podobu.